Kalastamise juures on eetika ja looduse jätkusuutlikkus väga oluline. Selle jaoks oleme koostanud 10 punktilise kalastaja eetikakoodeksi, mida püügil järgides on tulevastel põlvkondadel võimalus nautida rikkaliku ja puhast loodust.

Respect fish, man and nature.

1. Ole kalapüügil eeskujuks ning anna edasi oma teadmisi vastutustundlikust kalapüügist. Kasutage iga kalaliigi jaoks just neile mõeldud ja kohandatud püügivarustust.

2. Järgi kehtivaid kalapüügieeskirju ja aruandlust. Austa looduskaitsealasid ning seal elavaid liike.

3. Toeta ja praktiseeri Catch&Release (püüa ja vabasta) püügiviisi. Käsitle kala ettevaatlikult ja võimalikult vähe veest väljaspool. Püüa ainult niipalju kala, kui Sa ise tarbid.

4. Hoia looduskeskkond ja vesi enda ümber puhtana. Võta alati kõik prügi endaga kaasa isegi kui selle on jätnud keegi teine.

5. Austa teist kalastajat – ära mine teisele kalastajale liiga lähedale ning ära tülita teda ilma põhjuseta. Võimaluse korral vali teine püügipiirkond.

6. Austa eravaldust ning maaomanikke. Autoga looduses liikudes kasuta ainult selleks ette nähtud teed või rada ning sõida ainult kohtades, kus see on lubatud.

7. Ohutus on oluline! Kalastamine on küll lõbus kuid võib olla ka ohtlik, seega käitu vastutustundlikult ning hoia ennast ja teisi igas olukorras. Ohutuse tagamiseks ei ole kalastades alkoholi tarbimine soovitatav.

8. Ära ole ükskõikne kui märkad seaduserikkumist. Kui märkad rikkumist, siis kutsu korrale ja/ või teavita politseid ja/või keskkonnainspektsiooni.

9. Anna oma panus kalavarude parandamiseks. Ole vabatahtlikuks kudealade taastamisel, kopratammide eemaldamisel või kaitse kalu nende kudeajal.

10. Järgi neid põhimõtteid ning tutvusta neid ka teistele kalastajatele.


    Estfish meeskond